2009/04/15

"Gwieździsty" nadchodzi!

Nowy numer coraz bliżej. Numer nazwany ładnie przez redakcję numerem "Gwieździstym" poświęcony jest kilku amerykańskim autorom kojarzonym głównie z avant-popem i stuckismem (choć nie tylko). Część tematyczną przygotowało dwóch Piotrów: Makowski i Siwecki.
W numerze m.in.:

Doug Rice
Derek White
Peter Markus
D. Harlan Wilson
Michael A. Arnzen
Jesse Richards
Arielle Greenberg


a także: Piotr Siwecki, Stanisław Makaski, Jacek Żebrowski, Michał Krawiel, Radek Pulkowski, Andrzej Antoszek, Piotr Grudziński, Mogwai, Maciej Woźniak, Tadeusz Skowroński, Marcin Jurzysta, Bartosz Sadulski, Łukasz Jarosz, Paweł Sarna, Rafał Różewicz, Olga Tomaszewska, Przemysław Kot, Damian Gądek, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Marcin Siwek, Ryszard Chłopek, Szymon Kantorski, Katarzyna Konieczna.

Oprócz tego jak zwykle insert, którym tym razem jest tomik Aleksandry Zbierskiej, Wibrujące ucho. O książce Zbierskiej tak pisze na czwartej stronie okładki redaktor serii Ryszard Chłopek:

Wibrujące ucho, ucho rozedrgane, wpadające w rezonans, szeroko otwarte na każdy dźwięk, szelest. Stąd bierze się literatura uważna i przenikliwa, która pozwala odkrywać świat na nowo i ciągle na nowo. To tak jakby swoje ucho odłączyć od siebie i odejść – zostawić je pośród tylu ciągle ważnych rzeczy. Co się dzieje z nami, gdy zostawiamy ucho? Co się dzieje z uchem? Co się dzieje ze światem – gdy zamienia się w feerię dźwięków, słów, monologów, ale również pauz. Aleksandra Zbierska nie odpowiada na żadne z tych pytań. Tylko nasłuchuje, ciągle nasłuchuje.

Niebawem w tym miejscu wstępniak z numeru oraz kilka krótkich fragmentów z pisma. Zapraszamy tu oraz do Empików, salonów RUCHu i Kolportera (a także do sklepu przy portalu poezja-polska.pl). Już wkrótce na półkach znajdziecie to, na co tak długo czekaliście!

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

nie mogę się doczekać :)

lukasz.lachecki pisze...

No wreszcie, szykuje się najciekawszy numer od ... zawsze ? Zajebiście, wielka piątka.

Podgórń pisze...

Grafik, jak zawsze zresztą, odwalił kawał dobrej roboty! Tak trzymać! Wow!

Anonimowy pisze...

a we wrocławskim MegaStorze nadal nie ma. i mam nadzieję, że już jutro to będą nieaktualne wiadomości...

Radek pisze...

dzisiaj dzwoniłem do empiku, mówili, że 17 kwietnia zaczyna się sprzedaż.
Pol Perfect Sp. z o.o.
ul. Stągiewna 2c
03-117 Warszawa

Telefon: +48 22 51-939-51
Ciśnijcie może na nich bo chyba sobie jajka robią;)

Jest jeszcze Kolporter i Ruch w ruchu.